Пројекат из геодетског премера [м3г2пг]

Студијски програм
Геодезија
Врста и ниво студија
мастер академске студије
Статус предмета
изборни
ЕСПБ
4
Условни предмети
Бр. часова активне наставе - недељно
предавања
вежбе
други облици наставе
студијски истраживачки рад
2
2
0
0
Методе извођења наставе

Предавања се излажу аудиторно, уз помоћ презентационе технологије. Вежбе су индивидуалне или у оквиру малих тимовима од два до три студента. У овиру стручних консултација дефинише се релевантна научно-стручна литература као и важећа стручна законска и подзаконска регулатива везана за пројектовање геодетских радова. Напредак сваког студента перманентно се прати од стране наставника уз пружање одговарајућих упутстава и коракција у индивидуалном раду.

Структура оцене - максималан број бодова 100
колоквијуми
семестрални
усмени
писмени
остало
0
40
60
0
0
Циљ предмета

Циљ курса је да се студентима пружи могућност да изуче и усаврше теоријске аспекте и практичне поступке пројектовања геодетских радова реализације геодетске основе и детаљног геодетског премера како за послове државне управе тако и за посебне потребе.

Исход предмета

Оспособљеност за самосталну израду пројектног задатка и креирања пројектног решења. Израда детаљног пројекта и контрола техничке документације пројекта геодетског премера. Коришћење релевантне стручне литературе као и законске и правилничке регулативе при пројектовању радова геодетског премера. Јачање професионалних способности у складу са индивидуалним сколоностима.

Садржај предмета

Самостална израда пројектног задатка за извођење радова и послова геодетског премера на примеру једне катастарске општине државног премера или премера за посебне потребе. Приказивање oпштих података о предмету пројекта, основних пројектних захтева, рокова и услова реализације, података о расположивој документацији и подлогама за пројектовање, пројектног решења, садржине и опреме пројекта и рока израде пројекта. Посебно се обрађује технички извештај о претходним радовима, садржај радова, предмер и предрачун радова, графички прилози и пратећи елаборати. Коришћење комерцијалних софтвера и креирање сопствених софтверских решења.

Литература

К. Михајловић, И. Алексић: Концепти мрежа у геодетском премеру, Геокарта, Београд, 2008.

К. Врачарић, И. Алексић, Ј. Гучевић: Геодетски премер, Републички геодетски завод, Београд, 2011.

Службени гласник РС бр. 72/09 и 18/10 (2010): Закон о државном премеру и катастру, Београд, 2010.

Уредбе, правилници, инструкције, упутстава, стандарди и норме у области геодетског премера.

 

! Сајт је оптимизован за Firefox, Chrome и IE 9+           ЛуАн-011