ПРЕДАВАЊЕ:

Предраг Л. Поповић
(Senior Principal and Vice President
Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc.)

“Structural Repairs and Strengthening Techniques for Concrete Structures”
“Технике санација и ојачања бетонских конструкција"

5. мај 2022. у 13ч

Грађевински факултет, Свечана сала

Мр Предраг Поповић (1944) дипломирао је на Грађевинском факултету (конструkтивни одсек) у Београду 1968. године. Магистрирао је на Институту Илиноиса за Технологију, CAД у области грађевинарства 1973. године. Након дипломирања, одлази у САД где је десет година радио у De Leuw, Cather and Co., фирми за пројектовање мостова и метроа. У том периоду је пројектовао мноштво челичних и бетонских мостова, укључујући прве преднапрегнуте мостове у Кувајту, као и неколико метроа. Међу њима се истиче челични  мост преко реке Мисисипи дужине преко једног километра са лучним распоном главног отвора од 200 метара. Након тог периода прелази у Wiss, Janney, Elsner Asssociates, Inc. (WJE), Чикаго, где ради 36 година, а тренутно je на дужности потпредседника. WJE je најпознатија фирма за испитивање конструкција и пројектовање санација грађевинских објеката у САД. У свом вишедеценијском раду успешно је реализовао близу 2,000 пројеката. Активан је у низу Научно-техничких комитета у Америчком институту за бетон (ACI), Институту за преднапрезање и монтажну градњу (PCI) и Удружењу америчких грађевинских инжењера (ASCE), а у више Техничких комитета је био и председник. Bеома je aктивaн и у Међународном удружењу за мостове и високе зграде (IABSE) са седиштем у Цириху. Као признање за свој рад био је изабран  за потпрeдседника (2004-2010) и за председника (2010-2013) Удружења (IABSE) које има 4000 чланова из преко 100 земаља. Аутор је 60 радова у зборницима радова са Научно-стручних скупова, претежно међународних, као позвани аутор, али и на домаћим конференцијама и другим скуповима и часописима. Одржао је преко 300 предавања на међународним конгресима и техничким конференцијама. Mp Прeдраг Поповић је за своје заслуге добио изузетно признање, 2014. године проглашен је почасним чланом IABSE и изабран за почасног члана Инжењерске Академије Србије.

Дужина предавања 45-50 мин. + дискусија

27-04-22