Поштоване колеге,

Овогодишња Грађевинијада се одржава у Будви од 30. априла до 4. маја. Обавештавамо вас да се у том периоду неће одржавати колоквијуми и да ће свим учесницима Грађевинијаде бити оправдани изостанци са предавања и вежби.
Такође, обавештавамо вас да постоји два круга пријава.
- Први круг траје до 1. априла и цена јe 135 евра, док цена без плаћеног смештаја износи 50 евра.
- Други круг пријава траје од 1. априла до 15. априла и цена је 150 евра, док цена без плаћеног смештаја износи 65 евра.
У пун плаћени износ укључени су превоз, смештај, 4 пуна пансиона, осигурање и мајица.
У цену без плаћеног смештаја укључени су превоз, мајица и осигурање.

Студенти који се такмиче у знању и спорту плаћају субвенционисану цену од 50 евра. Квизови знања, турнир у шаху и стоном тенису на нашем факултету ће се одржати у периоду од 26 - 30. марта. Пријаве за квиз, турнире и детаљније информације можете видети на линку.

Пријаве се врше сваког уторка и четвртка од 14-16 часова у просторијама Студентског парламента (316А). Приликом пријаве неопходно је уплатити аванс у износу од 30 евра и попунити пријаву путем линка. Последњи рок за исплату у целости је 15. април.

Уколико постоји било каквих недоумица пишите на мејл parlament@grf.bg.ac.rs или на Фејсбуку (SPGF Beograd) или Инстаграму (@spgfbeograd).

04-03-19
Изабери ГРФ

У четвртак, 28. 2. 2019. године, делегација Одсека за геодезију и геоинформатику коју су чинили наставници, сарадници и њихови студенти посетила је Геодетску техничку школу у Београду. Заинтересованим ученицима завршне године презентирани су садражај и режим студирања, перспективе запошљавањау области геодезије и геоинформатике, као и основне карактеристике из живота студената на Београдском универзитету.

За Одсек за геодезију и геоинформатику, Геодетска техничка школа представља институцију од посебне важности с обзиром да значајан број студената прве године долази управо из те школе, а такође због чињенице да су углавном наставници у Геодетској техничкој школи свршени студенти (дипломци) Одсека за геодезију и геоинфроматику.

04-03-19
Изабери ГРФ

Будућим бруцошима Грађевинског факултета и других техничких факултета на првом часу из припремне наставе добродошлицу су пожелели, поред предавача, асистента Ивана Лазаревића, декан Грађевинског факултета проф. др. Владан Кузмановић и продекан за наставу доцент др Ненад Фриц.

Овом приликом издвајамо за вас поздравни говор продекана за наставу који можете погледати путем линка овде, а цело обраћање можете погледати путем факултетског Јутјуб канала.

Додатне фотографије погледајте путем линкова испод:

фото 1

фото 2

фото 3

Сви који желе да похађају само одређене тематске целине, могу се накнадно прикључити попуњавањем онлајн формулара за пријаву: https://prijemni.grf.bg.ac.rs/

25-02-19
Изабери ГРФ

На Грађевинском факултету одржан је тренинг за писање пројеката финансираних из ЕУ (5 дана). Циљ је обука наставног особља да своје креативне идеје преточе у добре предлоге пројеката који ће добити ЕУ финансирање (пројекти типа ХОРИЗОН2020).

Овим се подиже и капацитет Грађевинског факултета за учествовање у научно-истраживачким и развојним пројектима.

22-02-19
Изабери ГРФ

Фонд за младе таленте Републике Србије расписује конкурс за стипендирање до 950 најбољих студената завршне године основних и до 410 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија.

Више информација о условима које кандидати треба да испуњавају потражите путем линка овде.

21-12-18
Изабери ГРФ

Одбор Задужбине Ђоке Влајковића расписује конкурс за доделу награде за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду.

10-12-18
Изабери ГРФ

Компанија ''Јадран'' расписује конкурс за плаћену праксу за студенте Грађевинског факултета у Београду.

Желиш да се запослиш чим завршиш факултет?

Тражиш место на ком ћеш теоријско знање надоградити практичним?

Желиш да радиш у компанији која је оријентисана ка сталном развоју и усавршавању?

ЈАДРАН је право место за тебе!

Пријавите се за плаћену праксу која почиње 1. марта и траје месец дана, са могућношћу сталног запослења.

Услови:

1. највише 3 испита до краја МАСТЕР студија

2. просек оцена изнад 8.00

Пријаве важе до 15. 12. 2018. године.

Линк за пријаву>>>овде

04-12-18
Изабери ГРФ

Богазици универзитет у Истанбулу од 2007. године организује интернационално такмичење у изградњи челичних мостова "Design & Construct". У току су пријаве за такмичење које ће се одржати у априлу 2019. године, па се тимови од 4 или 5 чланова позивају да пошаљу своје апликације са пројектима. Тимови који прођу први круг селекције, могу почети са изградњом моста. Виша информација о такмичењу, пропозицијама и начину пријаве, заинтересовани могу пронаћи на сајту

Како су текле припреме тима са нашег факултета 2018. године, можете погледати на следећем линку

односно можете видети како је изгледало само такмичење из њиховог угла

02-11-18
Изабери ГРФ

Поздравни говор декана Грађевинског факултета проф. др Владана Кузмановића, поводом свечаног пријема нове генерације студената, можете у целини прочитати путем линка овде.

10-10-18

27-08-18