Катедра за управљање пројектима у грађевинарству 09. маја 2017. године организује целодневну стручну екскурзију са циљем обиласка јужног крака Коридора 10 за све студенте који ове године слушају Управљање пројектима. Више информација о пријави и посети можете пронаћи овде.

25-04-17

Будући да је Грађевински факултет дао институционалну подршку “Форуму
младих лидера Србије” који ће се одржати од 26. до 28. маја 2017. на Златибору,

упућујемо позив за кандидовање до 10 најуспешнијих студената завршних година,

на мастер/дипломским студијама или дипломаца.

Можете нам послати кратке биографије као пријаву, а ми ћемо
одабрати одређен број њих за учешће.
Партиципација у овом догађају је 30 евра и покрива смештај на бази пуног
пансиона и аутобуски превоз.

За сва додатна питања стојимо на располагању путем мејл адресе

nevena.prokic@big.co.rs као и линка овде.
04-04-17

Поштоване колеге и колегинице,

Част нам је и задовољство да Вас позовемо на стручна предавања која ће се у петак 10.3. у оквиру конференције студената “Building Our Connections” одржати у свечаној сали Грађевинског факултета, са предавачима из више грађевинских компанија. Предавања су отворена за све професоре и асистенте, као и студенте Грађевинског факултета, стога вас позивамо да у што већем броју употпуните конференцију, и да заједно научимо још нешто о савременим трендовима науке и упознамо са различитим начинима приступа и решавања конкретних проблема у области грађевинарства.

Теме као и сатница предавања су:

10:15-11:00 “Corridor 10 - Application of CRH cement and road binder”, предавачи Ивана Радовановић и Сретен Обреновић.

11:15-12:00 “PERI- Your Partner for upcoming Challenges”, предавач Александар Влаисављевић.

12:15-13:00 “Economic Analysis of Investment Projects”, предавач је Љиљана Марковић.

Предавања ће се одржати на енглеском језику.

Организатор конференције је Међународно удружење студената грађевинарства ИАЦЕС, Локални комитет Београд.

06-03-17
Мој избор

Сваке године педесет студената искористи ову финансијску подршку владе Француске за студије у некој високошколској установи у Паризу, Бордоу, Тулузу, Стразбуру, Лиону, Лилу, Ници, Монпељеу и многим другим градовима у Француској.

Ове године искористите и ви ову могућност за студирање у Француској!

Конкурс за стипендије 2017-2018. отворен је до 17. марта. 2017.

Подношење кандидатура:

Француски институт у Србији, Змај Јовина 11, Београд

vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Студенти могу да конкуришу за разне програме стипендија:

.         мастер 2-све области

.         мастер 2-стипендија за бивше матуранте Математичке гимназије у
Београду

.         докторат у коменторству

.         пост мастер програм Коперник

.         стипендија за Националну високу школу за лепу уметност (ЕНСБА).

Услови и критеријуми налазе се на сајтовима:

22-02-17
Мој избор

Универзитет Northwest A&F, Xi'an city, Shaanxi Province, из Кине нуди стипендије за мастер и докторске студије од септембра 2017. године, финансиране од стране Владе Кине. Промоција ће се одржати дана 20. 02. 2017. године у 12h на Шумарском факултету у Београду у сали за седнице, након чега ће бити одржан интервју са заинтересованим студентима.

13-02-17

Више информација потражите путем следећих линкова: контекст1  контекст2

08-02-17
Мој избор

Расписан је конкурс за доделу награда за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената. Текст конкурса погледајте овде.

Факултет доставља Универзитету радове пријављене на конкурс најкасније до 30. маја текуће године, у штампаној и електронској верзији на> jelena.jevremovic@rect.bg.ac.rs.

Правилник потражите на следећем линку овде.

07-02-17