У оквиру конкурса за радно место доцента за ужу научну област Техничка механика и теорија конструкција, по конкурсу објављеном дана  20. 6. 2018. године, у броју 782-783 часописа „Послови“ Нациoналне службе за запошљавање, заказује се приступно предавање на тему:

Ексцентрично напрезање греде“;

Предавање ће бити одржано у среду 22. 8. 2018. године у 14 часова, у учионици 141 Грађевинског факултета у Београду, Булевар краља Александра 73/1.

На приступно предавање се позива кандидат др Марија Лазовић, маст. инж. грађ.

14-08-18

Капитално дело издато на нашем факултету 1996. године, монографија у два тома "Грађевински факултет Универзитета у Београду 1846 - 1996", сада се може преузети и са сајта на страници Наука и струка - издаваштво

26-07-18

Свечана академија поводом обележавања великог јубилеја 150 година Савеза инжењера и техничара Србије (СИТС) одржана је 22. маја 2018. године у Свечаној сали Грађевинског факултета Универзитета у Београду.

Свечаној академији су, поред представника министарстава, универзитета, бројних факултета, института, музеја, присуствовали представници инжењерских асоцијација из више земаља са којима СИТС сарађује, као и бројни гости, сарадници СИТС и представници колективних чланица СИТС.

Више информација о догађају потражите путем линка овде.

20-07-18

Од 18. до 21. септембра 2018.  у Свечаној сали на Грађевинском факултету, одржаће се међународна конференција MedCLIVAR 2018 под називом "Bridging the Mediterranean Climates", која ће окупити научнике и истраживаче који се баве променама климе у региону Медитерана. Више детаља о конференцији је доступно на линку http://www.medclivar2018conf.eu

17-07-18

Универзитет у Новом Саду ће у оквиру пилот-програма интерне мобилности у Републици Србији, који је покренула Заједница државних универзитета Србије, омогућити по једном студенту докторских студија са сваког од државних универзитета да током школске 2017/2018. године проведе седам дана на Универзитету ради консултација са наставницима и истраживачима, прикупљања грађе у библиотекама или обављања експеримената у лабораторијама.

Више информација потражите путем линка овде тј. овде.

09-05-18

Грађевински факултет Универзитета у Београду расписује 3 конкурса за места ванредног професора.

18-04-18

На 19. међународној научној конференцији ''Energy Management of Municipal Transportation Facilities and Transport EMMFT 2017'' наставно особље Грађевинског факултета дало је своје учешће у организационом одбору (проф. др Зденка Поповић) као и у радовима зборника који је проистекао са те конференције.

13-02-18