У уторак 23. 05. 2023. године кадети треће године 145. класе Војне академије, модула Инжењерија, у склопу редовне наставе посетили су Грађевински факултет. Посета је организована у склопу предмета Инжињеријске конструкције 2 који се одржава у сарадњи са наставницима Грађевинског факултета. Током посете кадети су обишли Лабораторију за материјале, Лабораторију за конструкције и Лабораторију за трајност у оквиру Института за материјале и конструкције. Приликом посете кадети су се упознали са основама технологије бетона, испитивања  квалитета материјала као и испитивања трајности бетона. Кадети су имали прилику и да виде понашање дрвених CLT плоча при експлатационом оптерећењу, као и примену нових технологија у грађевинарству.
Грађевински факултет и даље остаје привржен сарадњи са Војном академијом.

06-06-23