У оквиру наставе на предмету Технологија бетона, студенти треће године основних академских студија, посетили су компаније "Сика" и "Дока" у Шимановцима.

Инжењери компаније "Сика" одржали су стручно предавање након чега је организован обилазак производног погона и лабораторија. Студенти су се упознали са производним процесом као и са лабораторијским испитивањем хемијских додатака бетону, санационих материјала, материјала за завршне радове у грађевинарству и др.

У компанији "Дока" након уводног предавања, студенти су обишли изложбени простор у ком су се упознали са различитим оплатним системима и скелама. Студенти су имали прилику да самостално врше монтажу скеле те да се на практичном примеру увере у ефикасност и једноставност рада са овим системима.

26-12-22