Више од 100 студената завршних година Грађевинског факултета посетило је градилиште Сава Центар. Захваљујући гостопримству и љубазности домаћина, компанија Delta Real Estate, Jadran i Armont, студенти су у пратњи својих наставника имали јединствену прилику да присуствују извођењу радова на реконструкцији овог капиталног објекта. Били су сведоци радова на ојачању фундамената објекта, санацији армиранобетонских и челичних носећих елемената као и несвакидашњем подухвату на замени стаклене фасаде објекта.

Након више од 45. година ово је прва прилика да се сагледа конструкција објекта. Значај ове посете за наше студенте још је већи када знамо да ће, захваљујући добром одржавању, објекат бити у функцији још много деценија након ове санације.

20-12-22