У периоду од 29.08. до 02.09. студенти Грађевинског факултета, Универзитета у Београду су имали прилику да учествују у Летњој школи "New integrated approaches for seismic improvements of Adriatic and Ionian historic urban centre", одржаној у Болоњи. Летња школа је организована у оквиру Erasmus+ Blended Intensive Programa у сарадњи Универзитета у Болоњи, Универзитета у Београду (Грађевински факултет), Универзитета у Загребу, Универзитета у Задру и Универзитета са Крита. Наш факултет је представљало 8 студената, који су заједно са колегама са других универзитета слушали предавања из области земљотресног инжењерства, сеизмичког ризика, брзим проценама оштећења објеката након земљотреса користећи ГИС технологије итд. Доц. др Марко Маринковић, са нашег факултета, је држао предавање о оштећењима армиранобетонских конструкција у скорашњим земљотресима у Албанији и Хрватској. Један од задатака студената је био да примене Италијанску методологију за процену ризика зграда на примерима објеката из Италије, Србије и Хрватске, и да презентују резултате. Поред наставних активности у оквиру летње школе, организоване су и разне ваннаставне активности.

12-09-22