У петак 8. јула 2022. године 58 студената Државног техничког универзитета у Цириху (Швајцарска) посетило је Грађевински факултет. Посету је организовала компанија СИКА Србија.

Током боравка на факултету, студентима су се обратили доц. др Мирослав Марјановић, продекан за науку Миљан Милановић, представник компаније СИКА, а доц. др Јелена Драгаш одржала је кратку презентацију Факултета. Након тога, студенти су посетили Лабораторију за испитивање конструкција, где их је в. проф. Марија Нефовска Даниловић упознала са испитивањима која се одвијају у Лабораторији. Студенти су имали прилику да виде нови 3Д штампач за бетонске елементе, као и узорке од унакрсно ламелираног дрвета спремне за испитивање.

Захваљујемо се компанији СИКА Србија на организацији ове посете!

11-07-22