У циљу повећања ефикасности студирања на докторским студијама, а у складу са Правилником о докторским студијама, обавеза је свих студената докторских студија да једном годишње презентују свој напредак на докторским студијама, односно изради докторске дисертације. Презентација се спроводи на састанку Катедре чији је члан тутор/ментор докторанда.

Презентација треба да садржи следеће елементе:

• Резиме (до 200 речи) са јасно дефинисаном области и ужом темом истраживања (обавезно за студенте 3. године ДАС);

• Преглед остварених резултата (положени испити, објављени радови, извршена испитивања, нумеричке анализе итд.) у претходних 12 месеци са критичким освртом у односу на планиране активности;

• Детаљан план рада и циљева истраживања у наредних 12 месеци са потребним ресурсима (време, опрема, материјали).

• Оквирни временски план рада на докторској дисертацији са назнаком у којој се тренутно фази кандидат налази.

Извештај о напретку кандидата је обавезан елемент приликом уписа наредне године ДАС.

Осим Извештаја и Оцене напретка кандидата, потврда да је обављена јавна презентација напретка кандидата биће достављена Студентској служби са одговарајуће катедре.

Позивамо студенте ДАС да до краја септембра 2022. у договору са тутором/ментором, контактирају одговарајућу катедру и закажу јавну презентацију напретка на докторским студијама!

01-06-22
Студије