У суботу 21.маја на Институту за хидротехнику је одржана 3. радионица са студентима архитектуре - победницима студентског конкурса. Студентски конкурс за израду урбанистичко-архитектонског решења за плаво зелени парк на Земунском кеју са објектом еуПолис еко-еду центра расписан је оквиру међународног пројекта Integrated NBS-based Urban Planning Methodology for Enhancing the Health and Well-being of Citizens: the euPOLIS Approach.  еуПолис пројекат је Хоризон 2020 пројекат у оквиру кога се третира локација Земунски Кеј у Београду као демонстрациона локација. Тема конкурса је детаљније просторно решење дела парка Земунски кеј, од хотела Југославија до првог солитера на Карађорђевом тргу, оријентационе површине ~4,5 ha. У оквиру радионице, студенти су разрађивали награђено идејно решење са стручњацима еуПОЛИС пројекта (архитектама - урбанистима, инжењерима хидротехнике, машинцима, шумарима, пејзажним архитектама...) и представницима Града Београда.

27-05-22