На сајту је објављен календар наставе за школску 2019/20. годину. Можете га погледати овде.

17-09-19
Остале вести

Листу купљених монографија можете погледати путем линка овде.

22-08-19
Остале вести

Пријаве за бесплатни летњи камп за студенте у Научно-технолошком парку у Београду `ParkUp!2019` су у току. Пријави се и закорачи у свет младих компанија!

Више информација путем линка овде.

26-06-19
Остале вести

Са задовољством желимо да вас известимо о сјајним резултатима које су представници Грађевинског факултета постигли учешћем мешовите екипе нашег факултета на овогодишњој трци Serbia Business Run у Београду.

Грађевински факултет су представљали:

Иван Глишовић - ванредни професор
Жељко Василић - доцент
Марија Тодоровић - асистент
Слободан Радованович - асистент
Никола Мирковић - асистент
Синиша Саватовић - асистент
Ања Шапоњић - студент и
Урош Мијаиловић - студент

Од укупно 352 тима заузели смо 33. место, док смо у категорији Образовање заузели 1. место.

Посебно истичемо успех девојака, Марије Тодоровић  која је постигла 7. место од 1931 учеснице и Ање Шапоњић са заузетим 13. местом у истој конкуренцији.

18-06-19
Остале вести

У току је прикупљање писмених понуда за давање у закуп стана у ул. Влајковићева 5 у Београду.

31-05-19
Остале вести

Канцеларија за младе општине Чукарица организује осамнаести циклус стручне праксе намењен студентима завршних година високошколских установа и дипломцима са пребивалиштем или боравиштем на територији општине Чукарица.
Стручна пракса обављаће се у одређеним одељењима Општинске управе (економија, право, архитектура, грађевинарство, политичке науке, култура и туризам).
Програм стручне праксе одвијаће се у периоду од 3. јуна до 2. септембра 2019. године. Потребно је да до 29. маја пошаљете своју радну биографију са фотографијом на e-mail: kzm@cukarica.rs и да нагласите у којем сектору желите да похађате програм стручне праксе.
Циљ пројекта јесте да се кандидатима омогући да кроз тромесечну стручну праксу у изабраном одељењу стекну прво практично искуство и знање које ће им бити од користи у даљој професионалној каријери.
Више информација можете добити на број телефона: 011/3052-119.

20-05-19
Остале вести

Који су моји квалитети? Како видим своју каријеру? Које опције ми стоје на располагању? Како се постављају каријерни циљеви?  Како и где могу да тражим посао?  Како да се успешно представим послодавцу?
Ако су ово нека од питања која постављате себи, одговор можете добити на онлајн курсу Вештине управљања каријером који је отворен за све заинтересоване студенте факултета Универзитета у Београду.
Почетак курса је планиран за прву недељу јуна, а пријава је могућа до краја друге недеље од почетка курса на страници http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/node/1067
Курс траје пет недеља и осмишљен је тако да студенти могу да му приступају када и где њима одговара.
Састоји се од различитих вежби, видео и аудио материјала, задатака, ресурса за читање, који заједно чине јединствени пакет чији је основни циљ да студенте оспособи за управљање каријером, припреми за укључивање у тржиште рада и пружи подршку у преузимању активне улоге у будућем каријерном развоју.
Курс је конципирао тим Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, и успешно се реализује у "живој" и онлајн форми од 2015. године.

16-05-19
Остале вести

Грађевинијада се одржала у периоду од 30. 4. до 4. 5. у Будви, Црна Гора. Учешће је узело 130 студената са Грађевинског факултета Универзитета у Београду, а укупно учешће је узело 1360 студената са 19 факултета из Србије, Црне Горе, Северне Македоније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније, Немачке и Бугарске.
Студенти су се надметали у знању и спорту. Грађевински факултет Универзитета у Београду освојио је прво место у генералном пласману.
→ Пласман на квизовима знања:
2. место – Статика конструкција
2. место – Саобраћајнице
2. место – Сателитска Геодезија
→ Пласман у спортским такмичењима:
1. место – Мушки фудбал
1. место – Женски фудбал
1. место – Женски рукомет
2. место – Мушки рукомет
2. место – Стони тенис
3. место – Мушка кошарка
3. место – Мушка одбојка
→ Шах – 1. место

освојени пехар - фото

13-05-19
Остале вести

Рукометна екипа нашег Факултета савладала екипу Факултета организационих наука у финалу Универзитетске лиге и тиме је, по први пут, освојила злато у Лиги. Утакмица се одиграла 23. априла и наша екипа је однела победу резултатом 19:17.

Студенти који су део тима су следећи:

1. Страхиња Цвијовић (капитен) Конструкције,
2. Огњен Илић - Конструкције,
3. Лука Воштинић - Конструкције,
4. Ђорђије Баћовић - Конструкције,
5. Стефан Стојановић - Конструкције,
6. Ђорђе Стевановић - ПЖА ,
7. Андреј Матић - ПЖА,
8. Никола Карајовић - Конструкције,
9. Ђорђе Карајовић - Конструкције,
10. Филип Дерајић - Конструкције,
11. Василије Касаловић - Конструкције,
12. Радомир Шашић - ХВЕ,
13. Душан Аћимовић - 1. година,
14. Немања Јовановић - 1. година,
15. Матија Вучковић - 1. година.

Фотографије можете погледати овде тј. овде.

08-05-19
Остале вести

Институт за трансфузију крви Србије редовно организује акције добровољног давања крви на свим
факултетима, високим школама Београдског универзитета, као и у студентским домовима.
Број студената  добровољних давалаца крви је у порасту.
Традиционално, у сваком семестру се организују две акције добровољног давања крви. Прва акција добровољног давања крви у овом семестру организована је 12. марта и прикупљено је 133 јединице крви.

Друга акција планирана је за понедељак, 13. мај 2019. у периоду од 11 до 16 часова.
Једино заједничким ангажманом можемо прикупити довољне количине крви за лечење болесних и повређених којима је крв једини лек.

26-04-19