Обавештавају се сви заинтересовани студенти да ће се предаја докумената за конкурс за доделу студентских кредита, стипендија и домова обавити од 21.10. до 31.10.2019. године у периоду од 11 до 13 часова у просторијама Службе за студентска питања.

Конкурсна документација достављена по истеку наведеног рока неће бити разматрана.

Студент који је био корисник студентског кредита или стипендије за школску 2018/2019. годину, добија (на своје име испуњен) обазац у Служби за студентска питања – ПРИЈАВУ (Образац бр. 1а), којим пријављује своје учешће на конкурсу за школску 2019/2020. годину, уз подношење осталих докумената наведених у конкурсу.

Уз потребна документа за дом, која су наведена конкурсом, понети и попуњену пријаву.

16-10-19
Студије

Обавештавамо студенте дипломских академских студија, на Модулу за путеве, аеродроме и железнице, да ове године постоји нов изборни предмет (у 9. семестру) под називом „3Д моделовање и визуелизација у грађевинарству“. Услови рада на предмету и краћа презентација његовог садржаја се налазе у материјалима у оквиру наставне табле овог предмета.

Наставници на предмету

ванр. проф. Александар Чучаковић и  доцент Магдалена Драговић

26-09-19
Студије

Свечани пријем за све студенте прве године одржаће се у понедељак 30. септембра 2019. године у Свечаној сали - први спрат 148 у 12 часова. Настава почиње истог дана и то за студенте студијског програма Грађевинарство од прве до четврте групе у 8 часова, а од седме до десете групе у 14 часова. Настава за студенте студијског програма Геодезија и геоинформатика почиње одмах после свечаног пријема у 13 часова. Распоред часова и распоред по групама биће истакнути у петак 27. септембра 2019.

19-09-19
Студије

Обавештавају се студенти да је донета Одлука о условима уписа у наредне године студија у школској 2019/2020. години. Обавештење за студенте који су стекли услов за упис наредне школске године пре другог септембарског рока и за оне који обнављају годину погледајте овде.

18-09-19
Студије

Моле се студенти докторских студија да испоштују динамику уписа у више године студија:

Најкаснији рок за предају Потврде о прикупљеним бодовима у оквиру ваннаставних активности у школској 2018/19. годиини је 27.09.2019. године (формулар преузети овде).

Студенти који уписују трећи семестар у обавези су да попуне формулар Списак изабраних предмета по семестрима (формулар преузети овде).

11.10.2019. објављивање ранг листе

15.-18.10.2019. спровођење уписа

18-09-19
Студије

Од понедељка 15.07.2019. године почиње електронска пријава завршних радова свих нивоа студија  Грађевинског факултета. Пријава завршног рада и његова обрада вршиће се искључиво електронски. Упутство за кретање кроз апликацију преузмите овде.

12-07-19
Студије

У Библиотеци и на сајту Грађевинског факултета налази се Извештај комисије о прегледу и оцени докторске дисертације Дамјана Иветића, маст.инж.грађ.под насловом:

ОДРЕЂИВАЊЕ ПРОТОКА ТЕЧНОСТИ У СЛОЖЕНИМ УСЛОВИМА СТРУЈАЊА ПРИМЕНОМ РАВНИХ ЕЛЕКТОМАГНЕТНИХ СЕНЗОРА“

1.    Проф. др Душан Продановић, дипл. грађ. инж

2.    В.проф. др Љиљана Брајовић, дипл.еле. инж.

3.    В. проф. др Ненад Јаћимовић, дипл.грађ.инж.

4.    Проф. др Милан Лечић, дипл.маш.инж./Машински факултет, Универзитет у Београду/

5.    В. проф. др Ана Мијић, дипл.грађ.инж./Империјал Колеџ Лондон, Велика Британија/

Са овим Извештајем и докторском дисертацијом се можете упознати до 08.08.2019. године, односно евентуалне примедбе у писаном облику можете доставити до наведеног рока.

10-07-19
Студије

Позивају се сви студенти и наставници Грађевинског факултета Универзитета у Београду да узму учешће у јавној расправи на тему:

Модел студија за нови акредитациони циклус

Расправа ће се одржати у понедељак, 10. јуна 2019. са почетком у 13ч у Свечаној сали факултета.

05-06-19
Студије

У Библиотеци Грађевинског факултета налази се Извештај комисије о прегледу и оцени докторске дисертације мр Дарка Анђића, дипл.геод.инж.под насловом:

„ ОДРЕЂИВАЊЕ КОМПОНЕНТИ ДИСПЕРЗИЈА ВРЕМЕНСКИ ВАРИЈАБИЛНИХ ГРЕШАКА У ГПС ОДРЕЂИВАЊУ КООРДИНАТА“

Комисија у саставу:

1.    Проф. др Драган Благојевић, дипл. геод. инж.

2.    Проф. др Бранко Божић, дипл. геод. инж.

3.    В. проф. др Весна Јевремовић, дипл.мат.,/Државни универзитет у Новом Пазару/

Са овим Извештајем и докторском дисертацијом се можете упознати до 04.07.2019. године, односно евентуалне примедбе у писаном облику можете доставити до наведеног рока.

05-06-19
Студије

У Библиотеци Грађевинског факултета налази се Извештај комисије о прегледу и оцени докторске дисертације Владана Илића, маст.инж.грађ. под насловом:

„АНАЛИТИЧКА МЕТОДА ЗА КОНТРОЛУ ПРОХОДНОСТИ И ПРОРАЧУН ЕЛЕМЕНАТА СИТУАЦИОНОГ ПЛАНА ПОВРШИНСКИХ РАСКРСНИЦА

ANALYTICAL METHOD FOR CRITICAL VEHICLE SWEPT PATH TESTING AND INTERSECTION LAYOUT ELEMENTS CALCULATION”

Комисија у саставу:

1.     В. проф. др Горан Младеновић, дипл.грађ.инж.

2.     В. проф. др Дејан Гавран, дипл.грађ.инж.

3.     Доц. др Сања Фриц, дипл.грађ.инж.

4.     Проф. др Владан Тубић, дипл.саоб.инж., /Саобраћајни факултет, Универзитет у Београду/

5.     Проф. др Угљеша Бугарић, дипл.маш.инж./Машински факултет, Универзитет у Београду/

Са овим Извештајем и докторском дисертацијом се можете упознати до 22.06.2019. године, односно евентуалне примедбе у писаном облику можете доставити до наведеног рока.

24-05-19