У оквиру актуелног циклуса за студенте Грађевинског факултета понуђено је14 места за стручну праксу. Конкурс је отворен до 3. новембра 2019.

Стручна пракса у области грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре реализује се трећу годину за редом и резултат је сарадње Универзитета у Београду и Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

23-10-19

Компанија Велестрој, учесник Сајма стипендија, у оквиру доделе стипендија студентима, обавештава да ће у пријави бити стављено по 5 студената из сваке групе, али да ће се бирати укупно 30 студената. Уколико буде веће интересовање, постоји могућност да буде стипендиран и већи број студената.
Пријаву компаније Велестрој можете преузети овде.

Презентацију компаније можете погледати овде.

23-10-19

Обавештавају се сви заинтересовани кандидати да је отворен конкурс за упис на мастер, докторске и специјалистичке студије.

Пријављивање кандидата почиње од понедељка 28. октобра и траје до уторка 29. октобра од 11:00 до 13:00 ч у Студентској служби

у среду 30. октобра у 18:00 ч Објављивање прелиминарне ранг листе

у петак 01. новембра у 9:00 ч Објављивање коначне ранг листе

од понедељка 04. новембра до уторка 05. новембра од 11:00 до 13:00 ч Упис према ранг листи

22-10-19
Упиши се

Обавештавају се сви заинтересовани да ће се у среду, 23. 10. 2019. у Ректорату Универзитета у Београду одржати путујући студентски сајам "Студирајте у Француској''.

21-10-19
Остале вести

Пристигли су први попуњени портфолио обрасци компанија учесника сајма стипендија. ЈП Коридори Србије са 8 и компанија ТанкМонт са 4 стипендије дали су снажну подршку иницијативи Студентског парламента Грађевинског факултета и препознали значај и предности оваквог вођења политике људских ресурса. Пријаву ЈП Коридори Србије можете преузети овде, а компаније ТанкМонт овде.

17-10-19

Задовољство нам је да обавестимо све заинтересоване компаније и наше студенте да ће се у суботу 9. 11. 2019. године са почетком у 12ч у Свечаној сали Грађевинског факултета одржати 1. сајам стипендија.
Организатор Сајма је Студентски парламент Грађевинског факултета. Компаније које желе да узму учешће на Сајму треба да пошаљу попуњене портфолио обрасце који имају за циљ да у најкраћем представе компанију и прикажу број и структуру стипендија које компанија планира да додели.
Тако попуњени обрасци биће постављени на сајт факултета као и на профиле Студентске организације и Факултета на друштвеним мрежама, а са циљем да се заинтерсовани студенти благовремено информишу о компанијама и броју стипендија. Један образац односи се на Грађевинарство, а други на Геодезију и геоинформаику.
Са друге стране, сваки заинтерсовани студент са собом ће имати списак положених испита са просечном оценом и дужином студирања, оверен од стране референата Студентске службе.
Сматрамо да је то најбољи начин да се представи неко ко нема радног искуства или чије је радно искуство скромно.
Позивамо све заинтересоване компаније да се укључе у ову акцију, а за све информације могу се обратити студенту продекану Стефану Мицићу на телефон број 064-1111-064.
Портфолио за Грађевинарство можете преузети овде, а за Геодезију и геоинформатику овде.

Изабери ГРФ

Обавештавају се сви заинтересовани студенти да ће се предаја докумената за конкурс за доделу студентских кредита, стипендија и домова обавити од 21.10. до 31.10.2019. године у периоду од 11 до 13 часова у просторијама Службе за студентска питања.

Конкурсна документација достављена по истеку наведеног рока неће бити разматрана.

Студент који је био корисник студентског кредита или стипендије за школску 2018/2019. годину, добија (на своје име испуњен) обазац у Служби за студентска питања – ПРИЈАВУ (Образац бр. 1а), којим пријављује своје учешће на конкурсу за школску 2019/2020. годину, уз подношење осталих докумената наведених у конкурсу.

Уз потребна документа за дом, која су наведена конкурсом, понети и попуњену пријаву.

Студије

Уколико сте заинтересовани да следећег лета одете на стручну праксу у Немачку и проведете тамо 3 до 6 месеци, позивамо вас на презентацију Програма стипендија немачке привреде Зоран Ђинђић.

Поред могућности да стекнете вредно интернационално и професионално искуство, Програм вам пружа комплетну организациону и административну подршку пре и током праксе, покрива највећи део трошкова вашег боравка у Немачкој и пружа прилику да постанете део веома активаног Алумни клуба по повратку у Србију.

Пријаве за нову генерацију стипендиста биће отворене од 1. 10. 2019. до 11. 11. 2019. а у уторак, 22. октобра, можете из прве руке чути све о начину пријаве и искуствима са праксе. Радо ћемо одговорити на сва ваша питања.

Више о самом Програму можете пронаћи на нашој веб страници: www.stipendienprogramm.org

Уз Програм стипендија немачке привреде Зоран Ђинђић, колеге из DAAD-а представиће стипендије за студије и истраживање у Немачкој.

16-10-19

Обавештавају се сви студенти докторски и специјалистичких студија да је упис у више године планиран од 15.10.2019. до 18.10.2019. године.

Ранг листу за упис на докторске студије погледајте овде.

14-10-19
Упиши се

Пријављивање кандидата почиње од уторка 15. октобра и траје до четвртка 17. октобра од 11:00 до 13:00 ч у Студентској служби

у петак 18. октобра у 18:00 ч Објављивање прелиминарне ранг листе