- О факултету
- Изабери ГРФ
- Упиши се
- Студије
- Наука и струка
- Документа
Група наставника, студената, истраживача, инжењера и стручних сарадника, чланова Друштва за водопривреду и техничку хидромеханику при Институту Хуберт-Енгелс Техничког Универзитета у Дрездену, посетила је 12. септембра Грађевински факултет и обишла Хидрауличку лабораторију при Институту за хидротехнику и водно еколошко инжењерство. Посета је уприличена у оквиру међународне стручне екскурзије коју Друштво сваке године организује за своје чланове. Ове године чланови друштва обишли су хидротехничке објекте – бране Стубо-Ровни и Бајина Башта у Србији. На крају свог боравка, посетили су наш факултет где су их срдачно дочекали продекан за науку, доц. др Мирослав Марјановић, проф. др Љубодраг Савић, шеф Катедре за Хидротехнику и водно еколошко инжењерство и в.проф. др Дејана Ђорђевић, уз чију помоћ и подршку је организована ова екскурзија. Гости су имали прилике да се упознају са актуелним истраживањима у оквиру Катедре и да виде инсталације и физичке моделе који се користе у редовној настави и за истраживања у области механике флуида и хидраулике, и хидраулике хидротехничких објеката.
Онлајн предавање:
"Пројектовање сеизмички отпорних мостова према стандарду Еврокод 8-2”
Предавач је проф. др Татјана Исаковић, Факултет за грађевинарство и геодезију Универзитета у Љубљани.
Предавање ће се одржати у среду, 27. септембра 2023. године од 16:00-17:30, онлине, путем Зоом платформе. Предавању можете приступити путем линка.
Резиме предавања и биографију предавача можете да погледате овде.
Присуство предавању је бесплатно.
У четвртак 7. септембра 2023. на Грађевинском факултету у Београду, Ненад Бродућ маст. инж. геодез. одбранио је докторску дисертацију под насловом:
СЕМАНТИЧКА СЕГМЕНТАЦИЈА ОБЛАКА ТАЧАКА ДОБИЈЕНОГ ЛАСЕРСКИМ СКЕНИРАЊЕМ ИЗ ВАЗДУХА КОРИШЋЕЊЕМ МЕТОДА МАШИНСКОГ УЧЕЊА
Чланови комисије за одбрану били су: в. проф. др Жељко Цвијетиновић, в. проф. у пензији др Драган Михајловић, в. проф. др Милева Самарџић–Петровић, доц. др др Драган Борота (Шумарски факултет Универзитета у Београду), др Милутин Миленковић (International Institute for Applied Systems Analysis – IIASA).
Честитамо!
Удружење инжењера консултаната Србије – ACES у сарадњи са Грађевинским факултетом Универзитета у Београду вас позива да се пријавите и резервишете своје место на дводневној обуци:
ОДШТЕТНИ ЗАХТЕВИ НА ГРАЂЕВИНСКИМ ПРОЈЕКТИМА – КВАНТИФИКАЦИЈА И ПРЕВЕНЦИЈА, која ће се одржати 30 – 31. августа 2023. године у Београду.
Курс траје два дана и обухвата предавања, примере, радионицу и дискусију у вези квантификације одштетних захтева као и посебно предавање везано за спречавање појаве одштетних захтева на инвестиционим пројектима у грађевинарству.
Циљна група: виши и средњи менаџмент грађевинских предузећа, министарства, јавних предузећа и локалних самоуправа, као и стручњаци различитог профила ангажовани или заинтересовани за одштетне захтеве на пројектима у грађевинарству.
Предавачи:
в. проф. др Зоран Стојадиновић дипл. Грађ .инж.
асистент др Марија Ивановић дипл. грађ. инж.
КАТЕДРА ЗА УПРАВЉАЊЕ ПРОЈЕКТИМА У ГРАЂЕВИНАРСТВУ,
ГРАЂЕВИНСКИ ФАКУЛТЕТ У БЕОГРАДУ
Пријаве слати најкасније до 28.08.2023. године, на емејл адресу fidic@aces.rs
У Библиотеци Грађевинског факултета налази се Извештај комисије о прегледу и оцени докторске дисертације Емилије Јочић, маст. инж. грађ. под насловом:
„PROGRESSIVE FAILURE ANALYSIS OF LAMINAR COMPOSITES UNDER THREE-DIMENSIONAL STRESS STATE USING LAYERED FINITE ELEMENTS”
Комисија у саставу:
1. Члан комисије - доц. др Мирослав Марјановић, дипл. грађ. инж. / Грађевински факултет, Универзитет у Београду
2. Члан комисије - в. проф. др Марија Нефовска Даниловић, дипл. грађ. инж. / Грађевински факултет, Универзитет у Београду
3. Члан комисије - гостујући в. проф. др Александар Борковић, дипл. грађ. инж. / Архитектонско-грађевинско-геодетски факултет, Универзитет у Бањој Луци; Истраживач / Технолошки универзитет у Грацу, Институт за механику конструкција
4. члан комисије - prof. dr. techn. Günther Meschke, Ruhr Universität Bochum, Institute for Structural Mechanics
5. члан комисије - в. проф. др Иван Глишовић, дипл. грађ. инж. / Грађевински факултет, Универзитет у Београду
Са овим Извештајем и докторском дисертацијом се можете упознати до 24. 8. 2023. године, односно евентуалне примедбе у писаном облику можете доставити до наведеног рока.
Универзитет у Београду – Универзитетски центар за развој каријере и саветовање
студената организује Каријерно ћаскање у Научно-технолошком парку Београд 18. јула
у 15 часова. Верујемо да је то сјајна прилика да се студенти информишу и чују савете
од запослених у различитим компанијама, сазнају какве су могућности и услови за
праксу, запослење или сарадњу на пројектима.
Каријерно ћаскање са компанијама чланицама Научно-технолошког парка Београд
представља активност Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета
у Београду и Пословно-технолошког инкубатора техничких факултета која има за циљ
боље повезивање студената и пословног света, промоцију иновационих делатности и
иновационог предузетништва код наших студената и јачање видљивости и отворености
компанија које послују у оквиру Научно-технолошког парка Београд за обављање
стручне праксе студената и запошљавање младих дипломираних студената и младих
истраживача.
У складу са чланом 5. Правилника о приступном предавању на Грађевинском факултету Универзитета у Београду бр.22/201-3-16 од 24.02.2017. објављује се:
ОБАВЕШТЕЊЕ О ПРИСТУПНОМ ПРЕДАВАЊУ
Обавештавамо јавност да ће се на Универзитету у Београду - Грађевинском факултету одржати приступно предавање у оквиру поступка за избор доцента за ужу научну област МАТЕМАТИКА по конкурсу објављеном 05.07.2023. године у публикацији „Послови“ бр. 1047-1048.
Предавање ће бити одржано у среду 16.августа 2023. године у сали 141 са почетком у 09.00 часова.
Пријављени кандидати ће одржати приступно предавање по редоследу приспећа пријава на конкурс у временском трајању од 45 минута по предавању.
Комисија је утврдила тему приступног предавања под насловом:
„Број e; дефиниција, историјат и примене.“
Грађевински факултет Унивезитета у Београду расписује КОНКУРС за избор у звање и заснивање радног односа за следеће позиције → линк овде.
На Грађевинском факултету, у понедељак, 26. juna 2023. одржан је уводни састанак Horizon пројекта CircBoost.
CIRC-BOOST је пројекат који траје четири године, који је финансиран у оквиру програма Horizon Evropa, а фокусира се на тестирање и скалирање циркуларних решења у зградарству и сектору грађевинских материјала кроз пет пилот пројеката који се развијају у различитим европским регионима, као и на развој напредне 3D веб-засноване мапе циркуларне економије (ЦЕ) која има за циљ мапирање циркуларности постојећих зграда.
Грађевински факултет има водећу улогу како у развоју пилот пројеката, тако и у иновативној дигиталној ЦЕ мапи.
У периоду од 23-27 октобра 2023. године одржаће се међународна конференција "International Conference on Recent Trends in Geoscience Research and Applications 2023" чији су организатори Грађевински факултет и Институт за Физику.
Више информација можете да погледате овде.