Са задовољством вас обавештавамо да Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организује програм `Кадар да будем кадар`за студенте завршних година основних и мастер студија, као и дипломиране студенте Универзитета у Београду (до 2 године након дипломирања).

"Кадар да будем кадар" је програм који  обухвата серију тренинга меких вештина које држе искусни предавачи из успешних компанија и други професионалци из области управљања и развоја кадрова.

Програм ће се одржати од 20. до 27. априла 2021. године и у потпуности је бесплатан а ове године ће се по први пут одржати онлајн.

Рок за пријаву је субота 17. април до 18.00 часова.

Додатне информације потражите путем линка овде.

13-04-21
Студије

Померен је рок за пријаву испита за допунски фебруарски испитни рок и мартовски - мастер први пут због немогућности пријаве и одјаве испита у понедељак 05.04.2021. године.

За испите који се одржавају у суботу 10.04.2021. рок за пријаву је среда 07.04.2021. у 8 часова.

За испите који се одржавају у недељу 11.04.2021. рок за пријаву је четвртак 08.04.2021. у 8 часова.

06-04-21
Студије

Факултет исламске мисије у Триполију отворио је конкурс за пријем студената који желе да наставе своје студије на универзитетском нивоу (основне и лиценцне студије, магистарске и докторске студије) за за академску 2021/2022. годину. Више информација можете погледати овде и овде.

24-03-21
Студије

Отворен је први позив Пољске академије наука за Програм ПАЦИФИК: постдокторске стипендије на институтима Пољске академије наука. Више информација можете погледати овде и овде.

23-03-21
Студије

Обавештавају се студенти Грађевинског факултета да су Допунски фебруарски и мартовски испитни рок за студенте који први пут слушају мастер студије и специјалистичке студије (претходно заказани за 20. и 21. март) одложени за 10. и 11. април 2021. године.

Све поднете пријаве испита остају да важе, а пријављивање и/или измена постојећих пријава испита биће могућа до 06.04.2021. године за први и до 07.04.2021. године за други дан испитних рокова.

Узимајући у обзир епидемијску ситуацију у држави, граду Београду и на нашем Факултету, саопштење Ректорског колегијума и допис Студенстског парламента нашег Факултета донета је одлука да се испитни рокови одложе.

На данашњи дан имамо 2155 активних пријава испита за ова два испитна рока, па је извесно да би њихово одржавање према важећем календару значајно повећало ризик од преношења инфекције и додатног заражавања студената и запослених. У прилогу молбе Студентског парламанета за одлагање испитног рока приложени су и резултати анкете у којој се 77,1% од 1308 анкетираних студената изјаснило за одлагање испитних рокова.

Колоквијуми заказани у просторијама Факултета као и лабораторијске вежбе које се одржавају из 4 предмета одржаваће се према плану до даљег.

17-03-21
Студије

Од дана 03.03.2021. године омогућено је пријављивање испита за допунски фебруарски и мартовски-матер први пут рок школске 2020/21. године.

Обавештење о начину пријаве испита можете преузети овде.

08-03-21
Студије

Министарство просвете и науке Украјине додељује стипендије. Упитању су стипендије на украјинском језику и то за основне, мастер и докторске студије из области хуманистичких, техничких и друштвених наука.

Опис стипендије можете погледати овде.

Пропозиције конкурса можете погледати овде.

Пријавни формулар можете преузети овде.

Студије

Расписује се Конкурс за доделу 3 (три) „Награде Веселина Лучића” за 2021. годину, за најбоље научно односно стручно остварење (у даљем тексту: остварење) наставника и сарадника на Универзитету у Београду, објављено у 2020. години.

Одлуку можете погледати овде.

Пријаву можете преузети овде.

Студије

Задужбина Ђоке Влајковића одржава конкурс за подршку студентима у стручном и научном истраживању.

Одлуку о конкурсу можете погледати овде.

Пријаву можете преузети овде.

Студије

Руска федерација додељује две стипендије за основне академске студије , јрдну стипендију за мастер академске студије, једну стипендију за припремни једногодишњи течај руског језика.

Текст конкурса можете погледати овде.

Формулар за пријаву можете преузети овде.