У петак 19. фебруара 2021. наГрађевинскомфакултетууБеограду, асистент Милош Милашиновић, маст. инж. грађ. одбранио је докторску дисертацију под насловом:
„МЕТОДОЛОГИЈА ЗА БРЗУ АСИМИЛАЦИЈУ ПОДАТАКА У МОДЕЛИМА ОТВОРЕНИХ ТОКОВА“
Чланови комисије за одбрану били су: проф. др Душан Продановић (ментор), проф. Драган Савић (KWRWaterResearchInstitute, Холандија), в. проф. др. Милош Станић, доц. др Будо Зиндовић, др Никола Миливојевић (Институт за водопривреду Јарослав Черни).
Честитамо!
Одбор Задужбине Веселина Лучића, на седници одржаној 25.11.2020. године донео је одлуку о расписивању конкурса за доделу „Награде Веселина Лучића“ за најбоље књижевно остварење наставника и сарадника на Универзитету у Београду и за доделу „Награде Веселина Лучића“ за најбоље научно остварење наставника и сарадника на Универзитету у Београду.
Конкурс за доделу Награде Веселина Лучића за најбоље научно и књижевно дело објављено у 2020. години, биће објављен и у дневном листу Политика 22.02.2021. године (београдско издање).
Рок за подношење пријава је од 22. фебруара до 21. априла 2021. године
Одлуку о конкурсу за књижевно дело можете погледати овде
Одлуку о конкурсу за научно дело можете погледати овде
Пријаву за научно дело можете погледати овде
Проф. Јелена Луковић са Географског факултета, проф. Драган Благојевић и асистент Александар Секулић са Одсека за геодезију и геоинформатику Грађевинског факултета Универзитета у Београду, у сарадњи са Калифорнијским универзитетом Беркли, публиковали су рад у часопису Geophysical Research Letters о кашњењу почетка кишне сезоне у Калифорнији и његовим узроцима.
Ова публикација изазвала је велику пажњу стручне и медијске јавности у САД и о њој су објављени чланци у реномираним светским часописима и на порталима као што су: Washington Post, Los Angeles Times, Reuters, као и web страница Америчке Геофизичке уније (AGU).
Четврти RECONECT билтен који садржи најновије вести о пројекту који се базира на решењима заснованим на природи можете погледати овде.
У петак 5. фебруара 2021. на Грађевинском факултету у Београду, асистент Марко Орешковић, маст. инж. грађ. одбранио је докторску дисертацију под насловом:
„МЕТОДОЛОГИЈА ПРОЈЕКТОВАЊА ВРУЋИХ АСФАЛТНИХ МЕШАВИНА СА ВИСОКИМ САДРЖАЈЕМ СТРУГАНОГ АСФАЛТА“
Чланови комисије за одбрану били су: В проф. др Горан Младеновић (ментор), Др Sara Bressi (научни сарадник Универзитета у Пизи, Италија), Проф. др. Nicolas Bueche (Универзитет примењених наука у Берну, Швајцарска), В. проф. др Игор Јокановић (Грађевински факултет у Суботици, Универзитет у Новом Саду).
Честитамо!
УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ГРАЂЕВИНСКИ ФАКУЛТЕТ
расписује КОНКУРС за избор у звање и заснивање радног односа:
Једног ДОЦЕНТА за ужe научнe области ПЛАНИРАЊЕ И ПРОЈЕКТОВАЊЕ ПУТЕВА И АЕРОДРОМА и ПЛАНИРАЊЕ И ПРОЈЕКТОВАЊЕ ГРАДСКИХ САОБРАЋАЈНИЦА, са пуним радним временом, за рад на одређено време од пет година.
ОПШТИ УСЛОВИ:
VIII степен стручне спреме, докторат из уже научне области којој наставни предмет припада
ОСТАЛИ УСЛОВИ: кандидати који конкуришу, поред општих услова, треба да испуњавају и слове предвиђене одредбама Закона о високом образовању, Статута Универзитета у Београду и Статута Грађевинског факултета Универзитета у Београду, као и других општих аката Универзитета и Факултета.
Уз пријаву доставити биографију са подацима о досадашњем раду, списак научних радова и оверен препис диплома.
Рок за пријављивање је 15 дана од дана објављивања кoнкурса.
Непотпуне и неблаговремено достављене пријаве неће се узети у разматрање.
Проф. др Горан Младеновић, шеф Катедре за путеве, железнице и аеродроме и технички руководилац Лабораторије за коловозне конструкције Грађевинског факултета, за часопис “ГРЕНЕФ- Грађевинарство & EnergetskaEfikasnost” о стању на нашим путевима. Интервју можете погледати овде
У четвртак, 21.01.2021. у 10ч на платформи Zoom, у организацији Грађевинског факултета Универзитета у Београду биће одржана онлајн радионица
БИОЛОШКО ПРЕЧИШЋАВАЊЕ ОТПАДНИХ ВОДА И ОПЕРАТИВНИ ПРОБЛЕМИ У РАДУ ПОСТРОЈЕЊА ЗА ПРЕЧИШЋАВАЊЕ ГРАДСКИХ ОТПАДНИХ ВОДА
на којој ће се говорити о биолошком пречишћавању отпадних вода, микробиологији активног муља и оперативним проблемима руковођења процесима на линији воде и линији муља на градским постројењима за пречишћавање отпадних вода у Србији.
Агенду онлине радионице можете погледати овде
Учешће на онлине радионици пријављује се овде
Пријављеним учесницима ће маилом бити достављен линк за зум сесију дан уочи догађаја.
Током прошле године организована су мерења протока на агрегатима ХЕ „Ђердап 2“ од стране конзорцијума фирми (Институт за водопривреду „Јарослав Черни“, Грађевински факултет Универзитета у Београду, „Свет инструмената“ и „Водена“). Стручњаци са ГРФ су конципирали мерни систем и помогли у дизајну електромагнетне сонде. У знак захвалности, фирма „Свет инструмената“, која је произвођач иновативне 3D сонде за мерење брзина, је Катедри за хидротехнику и водно еколошко инжењерство поклонила један комплет сонде LOGxXYZ са логером, исправљачем и припадајућим кабловима, укупне вредности преко 7000 евра. Тим са ГРФ-а који је учествовао у послу: проф. др Душан Продановић, доц. др Дамјан Иветић и техничар Ивор Кокотовић. Честитамо!
Научно технолошки парк Београд (НТП Београд) отворио је позив за, RaisingStarts, нови програм подршке који стартап тимовима и компанијама у раним фазама доноси стручне обуке, менторство и до 15.000 CHF за убрзан развој иновативних производа и услуга!
На програм могу конкурисати стартап тимови (најмање 2 члана) и компаније не старије од две године до дана отварања позива, који развијају иновативне производе и услуге.
Учешћем у програму стартапи ће стећи неопходна знања и вештине да премосте препреке на путу од иновативне идеје до спремности за инвестиције и излазак на глобално тржиште.
ПрограмRaisingStarts, НТП Београд спроводи се уз подршку Владе Конфедерације Швајцарске.
Пријаве су отворене до 25. јануара и можете погледати овде