Хидраулика 2 [б2х3х2]

Usmeni ispit iz predmeta Hidraulika 2 održaće se u četvrtak, 03.10.2019. godine, sa početkom u 9.00 časova (Laboratorija Instituta za hidrotehniku i vodno ekološko inženjerstvo).

Predmetni nastavnici.

30-09-2019
Ненад М Јаћимовић
Октобарски 2019      
Хидраулика 2   Финални поени Оцена
  Презиме Име Бр.индекса 1 2 писмени
1 Тијанић Никола 286/09 87 65 8
2 Лаловац Ђорђе 217/13 40 0 5
3 Спајић Дарија 140/15 45 50 6*
4 Михаиловић Нина 182/15 50 65 6
5 Петровић Тијана 110/16 40 100 7*
6 Џувић Марко 232/16 70 40 6*
7 Савовски Светислав 333/14 100 45 8*
             
Студенти који поред оцене имају * позивају се условно на усмени испит. Усмени део испита одржаће се у четвртак, 03. октобра 2019. у 9:00 у Институту за ХВЕ. Моле се сви студенти који полажу да дођу у наведено време.
Увид у радове ће се одржати у уторак 01. октобра 2019. у 13 часова у просторијама Института за ХВЕ.
30-09-2019
Милош Р Милашиновић

Резултати писменог дела испита у септембарском другом испитном року су приложени у табели. Усмени испит из предмета ће се одржати у понедељак, 23.септембра, на Институту за хидротехнику у 9:00ч. Радови се могу погледати пре усменог испита.

Писмени испит положен у Септембру 1 и Септембру 2 важи и у допунском року (28. и 29. септ).

Други септембарски 2019        
Хидраулика 2 Финални поени Поени Оцена
  Презиме Име 1 2 писмени писмени
1 Тијанић Никола 87 65 76.0 8
2 Момчиловић Јулија 55 80 67.5 7
3 Мићевић Стефан 87 55 71.0 8
4 Петровић Урош 50 72.5 61.3 7
5 Милутиновић Катарина 0 0 н 5
6 Ковачевић Никола 30 60 н 5
7 Арсић Катарина 45 85 65.0 7* (условно)
8 Молеровић Олга н н н н
9 Павловић Владимир 60 50 55 6
10 Спајић Дарија 35 85 н 5
11 Михајловић Нина 50 65 57.5 6
12 Репајић Ана 92.5 50 71.3 8
13 Петровић Тијана 40 100 70.0 7* (условно)
14 Марић Ненад 90 92.5 91.3 10
15 Гујаничић Милка 87 75 81.0 9
16 Џувић Марко 30 85 н 5
17 Савовски Светислав 60 20 н 5
19-09-2019
Ања Б Ранђеловић

Резултати писменог дела испита у септембарском првом испитном року су приложени у табели. Усмени испит из предмета ће се одржати у среду, 4.септембра, на Институту за хидротехнику у 9:00ч и 11ч. Студенти који су положили до броја 15 полажу у 9ч, после броја 15 полажу у 11ч. Увид у радове ће се одржати у понедељак, 2. септембра, у 13ч.

Подсећају се студенти на одлуку Наставно-научног већа факултета од 27/06/2019 према којој писмени испит положен у другом јунском року НЕ ВАЖИ у септембарским роковима. 

Хидраулика 2 Финални поени Поени Оцена
  Презиме Име 1 2 писмени писмени
1 Тијанић Никола 30 65 н 5
2 Миљковић Милован 0 0 н 5
3 Момчиловић Јулија 30 55 н 5
4 Лаловац Ђорђе 0 0 н 5
5 Мићевић Стефан 20 0 н 5
6 Гајевић Милица 100 50 75.0 8
7 Петровић Урош 50 72.5 61.3 7
8 Копривица Срђан 0 0 н 5
9 Милутиновић Катарина 20 40 н 5
10 Томашевић Ирина 50 60 55.0 6
11 Ковачевић Никола 20 100 н 5
12 Арсић Катарина 45 85 65.0 7* (условно)
13 Павловић Владимир 20 45 н 5
14 Спајић Дарија 10 85 н 5
15 Михајловић Нина 50 65 57.5 6
16 Шљивић Младен 72.5 100 86.3 9
17 Шапоњић Ања 70 95 82.5 9
18 Жугић Никола 92.5 100 96.3 10
19 Репајић Ана 92.5 0 н 5
20 Петровић Тијана 40 40 н 5
21 Марић Ненад 90 92.5 91.3 10
22 Алексић Теодора 75 67.5 71.3 8
23 Гујаничић Милка 30 75 н 5
24 Џувић Марко 20 20 н 5
25 Ћоровић Јанко 65 85 75.0 8
26 Ђукановић Милош 0 0 н 5
27 Савовски Светислав 10 30 н 5
29-08-2019
Ања Б Ранђеловић

У наредној табели, приказани су резултати писменог дела испита, одржаног у четвртак 04. јула 2019. године.

Хидраулика 2   Финални поени Поени Оцена
  Презиме Име Бр.индекса 1 2 писмени писмени
1 Тијанић Никола 286/09 75 65 70.0 7
2 Маркићевић Александар 307/11 52.5 85 68.8 7
3 Јокић Александар 82/12 62.5 85 73.8 8
4 Мићевић Стефан 278/13 90 55 72.5 8
5 Гајевић Милица 280/13 50 100 75.0 8
6 Петровић Урош 288/13 50 72.5 61.3 7
7 Седак Милица 131/14 100 82.5 91.3 10
8 Ковачевић Никола 160/14 65 100 82.5 9
9 Јовчић Анђела 70/16 45 100 72.5 8* (условно се позива на усмени)
10 Репајић Ана 97/16 92.5 90 91.3 10
11 Петровић Тијана 110/16 0 0 н 5
12 Марић Ненад 126/16 90 92.5 91.3 10
13 Алексић Теодора 135/16 75 67.5 71.3 8
14 Гујаничић Милка 186/16 95 75 85.0 9
15 Рак Немања 199/16 82.5 100 91.3 10
16 Ћоровић Јанко 333/10 65 100 82.5 9
17 Ђукановић Милош 38/11 0 0 н 5
18 Савовски Светислав 333/14 90 75 82.5 9

 

 

Усмени део испита, одржаће се у петак 12. јула 2019. године у учионици Института за хидротехнику. Студенти који су положили писмени са редним бројевима 1-6 (у горњој табели) на усмени треба да дођу у 9:00. Студенти који су положили писмени са редним бројевима 7-14 (у горњој табели) на усмени треба да дођу у 11:00. Студенти који су положили писмени са редним бројевима 15-18 (у горњој табели) на усмени треба да дођу у 13:00.  Увид у радове ће бити у понедељак, 08.07., у 13:00 и у петак, 12.07., пре усменог.

05-07-2019
Милош Р Милашиновић

У наредној табели, приказани су резултати писменог дела испита, одржаног у четвртак 13. јуна 2019. године.

 

Хидраулика 2   Финални поени Оцена
  Презиме Име Бр.индекса 1 2 писмени
1 Маркићевић Александар 307/11 52.5 85 7
2 Јокић Александар 82/12 62.5 85 8
3 Тешић Наташа 127/13 0 0 5
4 Мићевић Стефан 278/13 40 55 5
5 Гајевић Милица 280/13 40 10 5
6 Петровић Урош 288/13 50 72.5 7
7 Седак Милица 131/14 100 82.5 10
8 Ковачевић Никола 160/14 0 0 5
9 Кецовић Владислав 82/14 80 90 9
10 Стојковић Јулијана 68/15 50 67.5 6
11 Марјановић Душан 15/16 97.5 92.5 10
12 Радивојевић Лазар 23/16 85 97.5 10
13 Шљивић Младен 29/16 72.5 100 9
14 Шапоњић Ања 67/16 70 95 9
15 Димитријевић Александра 69/16 65 80 8
16 Жугић Никола 82/16 92.5 100 10
17 Репајић Ана 97/16 92.5 90 10
18 Алексић Теодора 135/16 75 67.5 8
19 Стефановић Анђела 177/16 92.5 85 9
20 Ђукановић Милош 38/11 0 0 5
21 Савовски Светислав 333/14 60 0 5

Усмени део испита, одржаће се у четвртак 20. јуна 2019. године у учионици Института за хидротехнику, са почетком у 9:00. Увид у радове одржаће се у понедељак 17. јуна 2019. године, у периоду од 14-15 часове.

14-06-2019
Будо Р Зиндовић
Хидраулика 2     2018/19 Поени - колоквијум 2
  Презиме Име Бр.индекса Задатак 1 Задатак 2 Просек
1 Авакумовић Оливера 175/16     н
2 Алексић Теодора 135/16 100 35 67.5
3 Арсић Ђорђе 43/16     н
4 Богдановић Марко 131/16     н
5 Васиљевић Катарина 44/16     н
6 Вешић Александра 166/16     н
7 Гујаничић Милка 186/16 90 60 75
8 Димитријевић Александра 69/16     н
9 Добрић Лука 118/15     н
10 Жугић Никола 82/16 100 100 100
11 Јовановић Ивона 119/16     н
12 Јовчић Анђела 70/16 50 0 25(н)
13 Кара-Јовановић Јован 143/16     н
14 Лекић Никола 326/15     н
15 Марић Ненад 126/16 90 95 92.5
16 Марјановић Душан 15/16 100 85 92.5
17 Милутиновић Катарина 7/14     н
18 Негић Алекса 176/15     н
19 Павловић Владимир 139/15 85 25 55(н)
20 Петровић Дејан 236/14 0 20 10(н)
21 Петровић Тијана 110/16     н
22 Радивојевић Лазар 23/16 100 95 97.5
23 Радуновић Предраг 344/16     н
24 Рак Немања 199/16 100 100 100
25 Репајић Ана 97/16     н
26 Ружичић Ђорђе 9/16     н
27 Спајић Дарија 140/15     н
28 Сталетовић Мита 141/16     н
29 Стојковић Јулијана 68/15 80 55 67.5
30 Стефановић Анђела 177/16 100 70 85
31 Томашевић Ирина 85/14     н
32 Царић Михаило 246/12     н
33 Џувић Марко 232/16     н
34 Шапоњић Ања 67/16 100 90 95
35 Шљивић Младен 29/16 100 100 100
36 Анђелић Владимир 329/14     н
37 Вукаловић Владимир 190/11     н
38 Гајевић Милица 280/13 25 100 62.5(н)
39 Говедарица Милица 183/15     н
40 Михаиловић Нина 182/15     н
41 Мићевић Стефан 278/13 65 45 55
42 Тијанић Никола 286/09 90 40 65
43 Ћирић Милош 303/14     н
44 Ристовић Александар 12/13     н
45 Петровић Урош 288/13 100 45 72.5
46 Тешић Наташа 127/13     н
47 Маркићевић Александар 307/11 90 25 57.5(н)
48 Вулић Дарко 281/13 100 20 60(н)
49 Кецовић Владислав 82/14 90 90 90
50 Арсић Катарина 224/14 20 25 22.5(н)
51 Марјановић Милан 283/09     н
52 Савић Младен 40/15     н
53 Копривица Срђан 297/13     н
54 Јокић Александар 82/12     н
55 Ћоровић Јанко 333/10 45 20 32.5(н)
56 Момчиловић Јулија 164/12 45 35 40(н)
57 Седак Милица 131/14 90 75 82.5
58 Бувач Марија 41/14     н
             
Критеријум да би се положио колоквијум је:      
минимум 50 поена у просеку са оба задатка и      
да је на оба задатка остварено минимум по 35 поена    
Један рад није потписан.        
             
Увид у радове ће се одржати у понедељак 10.6. у 14ч  у    
просторијама Института за ХВЕ.        
04-06-2019
Ања Б Ранђеловић
Хидраулика 2     2018/19 Поени - колоквијум 1 Поени - колоквијум 2 Ослобађање од писменог
  Презиме Име Бр.индекса Просек Просек
1 Авакумовић Оливера 175/16 н н не
2 Алексић Теодора 135/16 75 67.5 8
3 Арсић Ђорђе 43/16 н н не
4 Богдановић Марко 131/16 н н не
5 Васиљевић Катарина 44/16 40(н) н не
6 Вешић Александра 166/16 17.5(н) н не
7 Гујаничић Милка 186/16 57.5(н) 75 ослобођен/а 2. задатка
8 Димитријевић Александра 69/16 65 н ослобођен/а 1. задатка
9 Добрић Лука 118/15 50(н) н не
10 Жугић Никола 82/16 92.5 100 10
11 Јовановић Ивона 119/16 н н не
12 Јовчић Анђела 70/16 30(н) 25(н) не
13 Кара-Јовановић Јован 143/16 н н не
14 Лекић Никола 326/15 7.5(н) н не
15 Марић Ненад 126/16 90 92.5 10
16 Марјановић Душан 15/16 97.5 92.5 10
17 Милутиновић Катарина 7/14 45(н) н не
18 Негић Алекса 176/15 20(н) н не
19 Павловић Владимир 139/15 15(н) 55(н) не
20 Петровић Дејан 236/14 10(н) 10(н) не
21 Петровић Тијана 110/16 40(н) н не
22 Радивојевић Лазар 23/16 85 97.5 10
23 Радуновић Предраг 344/16 н н не
24 Рак Немања 199/16 82.5 100 10
25 Репајић Ана 97/16 92.5 н ослобођен/а 1. задатка
26 Ружичић Ђорђе 9/16 42.5(н) н не
27 Спајић Дарија 140/15 25(н) н не
28 Сталетовић Мита 141/16 н н не
29 Стојковић Јулијана 68/15 50 67.5 6
30 Стефановић Анђела 177/16 92.5 85 9
31 Томашевић Ирина 85/14 25(н) н не
32 Царић Михаило 246/12 н н не
33 Џувић Марко 232/16 н н не
34 Шапоњић Ања 67/16 70 95 9
35 Шљивић Младен 29/16 72.5 100 9
36 Анђелић Владимир 329/14 27.5(н) н не
37 Вукаловић Владимир 190/11 15(н) н не
38 Гајевић Милица 280/13 15(н) 62.5(н) не
39 Говедарица Милица 183/15 10(н) н не
40 Михаиловић Нина 182/15 42.5(н) н не
41 Мићевић Стефан 278/13 40(н) 55 ослобођен/а 2. задатка
42 Тијанић Никола 286/09 15(н) 65 ослобођен/а 2. задатка
43 Ћирић Милош 303/14 45(н) н не
44 Ристовић Александар 12/13 42.5(н) н не
45 Петровић Урош 288/13 50 72.5 7
46 Тешић Наташа 127/13 35(н) н не
47 Маркићевић Александар 307/11 52.5 57.5(н) ослобођен/а 1. задатка
48 Вулић Дарко 281/13 35(н) 60(н) не
49 Кецовић Владислав 82/14 40(н) 90 ослобођен/а 2. задатка
50 Арсић Катарина 224/14 17.5(н) 22.5(н) не
51 Марјановић Милан 283/09 5(н) н не
52 Савић Младен 40/15 32.5(н) н не
53 Копривица Срђан 297/13 10(н) н не
54 Јокић Александар 82/12 62.5 н ослобођен/а 1. задатка
55 Ћоровић Јанко 333/10 65 32.5(н) ослобођен/а 1. задатка
56 Момчиловић Јулија 164/12 40(н) 40(н) не
57 Седак Милица 131/14 100 82.5 10
58 Бувач Марија 41/14 17.5(н) н не
04-06-2019
Ања Б Ранђеловић

Други колоквијум биће одржан у петак 31.05. са почетком у 11:00. Студенти текуће генерације полажу у сали 111, а студенти претходних генерација у сали 110.

30-05-2019
Роберт Д Љубичић

За вежбу 9 - динамички талас - потребно је проценити највећи рачунски корак који ће очувати стабилност нумеричког прорачуна. За то је неопходно проценити брзину течења v, брзину пропагације поремећаја c и Фрудов број Fr. Како би се ове вредности израчунале неопходно је познавање неке дубине h која те три величине максимизира.

Најлакши начин да се та дубина одреди је из Шези-Манингове једначине за највећи проток на улазном хидрограму. Након добијања ове дубине, она се може искористити да се одреде максималне вредности за v, c, и Fr.

Oднос коефицијента тангенцијалног напона и Манинговог коефицијента може се наћи у књизи проф. Иветића - Отворени токови, на страни 41. Ако се претпостави да је коефицијент тангенцијалног напона константан, следи: https://1drv.ms/b/s!Ai6k8iigD4ehgfxUv6chhgueTwMPZA

На крају је пожељно да вредност рачунског корака буде нешто мања од добијеног максималног корака. На пример, ако је максималан корак 35 секунди, пожељно је користити корак од нпр. 30 секудни у даљем прорачуну.

11-05-2019
Роберт Д Љубичић
! Сајт је оптимизован за Firefox, Chrome и IE 9+           ЛуАн-011