Обавештавају се заинтересовани да ће се у среду, 20. јуна, одржати предавање о употреби нових технологија у грађевинарству.

Детаљније информације потражите путем линка овде.

14-06-18

У оквиру конкурса за радно место доцента за ужу научну област Бетонске конструкције, по конкурсу објављеном дана 23. 5. 2018. године, у публикацији „Послови“ Националне службе за запошљавање, заказује се приступно предавање на тему:

Прорачун угиба армиранобетонских конструкција према Еврокоду 2“.

Предавање ће бити одржано у четвртак 21. 6. 2018. године у 14 часова, у учионици 141 Грађевинског факултета у Београду, Булевар краља Александра 73/1.

На приступно предавање се позива кандидат др Никола Тошић, маст. инж. грађ.

12-06-18

Универзитет у Новом Саду ће у оквиру пилот-програма интерне мобилности у Републици Србији, који је покренула Заједница државних универзитета Србије, омогућити по једном студенту докторских студија са сваког од државних универзитета да током школске 2017/2018. године проведе седам дана на Универзитету ради консултација са наставницима и истраживачима, прикупљања грађе у библиотекама или обављања експеримената у лабораторијама.

Више информација потражите путем линка овде тј. овде.

09-05-18

Грађевински факултет Универзитета у Београду расписује 3 конкурса за места ванредног професора.

18-04-18

На 19. међународној научној конференцији ''Energy Management of Municipal Transportation Facilities and Transport EMMFT 2017'' наставно особље Грађевинског факултета дало је своје учешће у организационом одбору (проф. др Зденка Поповић) као и у радовима зборника који је проистекао са те конференције.

13-02-18

У оквиру H2020 позива SC5-08-2017 Large-scaledemonstratorsonnature-basedsolutionsforhydro-meteorologicalriskreduction, конзорцијум од 36 фирми који предводи IHE Delft (IHE Institutefor Water Education), а у оквиру кога је и Катедра за хидротехнику и водно еколошко инжењерствоГрађевиснког факултета у Беоргаду,је добио пројекат "RECONECT - RegenaratingECOsystems with Nature-based solutions for hydro-meteorological risk rEduCTion". Пројекат ће трајати 5 година и има укупно 1700 човек/месеци. Вредност пројекта је 15 милиона евра. Детаљније информације ће бити дате када се заврши процедура потписивања уговора.

05-12-17

У СРЕДУ, 13. 12. 2017. године у 14ч у Свечаној сали Грађевинског факултета др Витомир Рацић, ванредни професор на Грађевинском факултету универзитета ''Politecnico di Milano'' одржаће предавање под називом:

"ВИБРАЦИЈЕ КОНСТРУКЦИЈА ИЗАЗВАНЕ АКТИВНОСТИМА ЉУДИ: ТРЕНУТНА ЗНАЊА, ИСТРАЖИВАЊА И ПЕРСПЕКТИВЕ".

Резиме предавања:

ВИБРАЦИЈЕ КОНСТРУКЦИЈА ИЗАЗВАНЕ АКТИВНОСТИМА ЉУДИ: ТРЕНУТНА ЗНАЊА,ИСТРАЖИВАЊА И ПЕРСПЕКТИВЕ

Вибрације које настају услед кретања људи су у последњих двадесет година све битнији фактор који утиче на стање употребљивости грађевинских конструкција и безбедност људи. Проблем убрзано добија на значају услед растућег тренда повећања распона и смањења масе међуспратних конструкција и трибинских носача, као и повећања виткости и смањења крутости и пригушења мостова. Случај прекомерних попречних вибрација Миленијумског моста у Лондону изазваних великим бројем пешакатоком пробних тестова 2000. године најбоља је јавно позната илустрација дубине проблема и пример како велике савремене грађевинске конструкције могу реаговати на динамичку побуду изазване активностима људи. Последњих година проблем вибрација међуспратних конструкција постао је нарочито изражен са употребом напредних технологија, као што су микрочипови у лабораторијама и ласери у операционим салама, које су осетљиве чак и на микро-ниво вибрација. Док су истраживања у овој области све комплекснија и бројнија, примена нових открића у грађевинској пракси је изузетно спора. Важећи стандарди и правилници су често застарели и ограничени на традиционални тип градње, те се пројектанти свакодневно суочавају са великим дилемама при прорачуну ове врсте вибрација.

Предавање је конципирано као преглед знања о вибрацијама конструкција са којима тренутно располажемо и указује на актуелна научна истраживања чија се примена у грађевинској пракси очекује у скоријој будућности.

05-12-17