У Библиотеци Грађевинског факултета налази се Извештај комисије о прегледу и оцени докторске дисертације Марка Маринковића, маст.инж.грађ., под насловом:

“ИНОВАТИВНИ СИСТЕМ ЗА СЕИЗМИЧКИ ОТПОРНУ ЗИДАНУ ИСПУНУ У АРМИРАНОБЕТОНСКИМ РАМОВСКИМ КОНСТРУКЦИЈАМА“

„INNOVATIVE SYSTEM FOR SEISMIC RESISTANT MASONRY INFILLS IN REINFORCED CONCRETE FRAME STRUCTURES“

Комисија у саставу:

1. Prof. Dr.-Ing. Christoph Butenweg, Center for Wind and Earthquake Engineering, RWTH Aachen University, Germany,

2. Проф. др Растислав Мандић, дипл.инж.грађ.,

3. В. др Ратко Салатић, дипл.инж.грађ.,

4. Dr. Paolo Morandi, EUCENTRE, Department of Structures and Infrastructures, Pavia, Italy

5. В. др Зоран Мишковић, дипл.инж.грађ.

Са овим Извештајем и докторском дисертацијом се можете упознати до 11.09.2018. године, односно евентуалне примедбе у писаном облику можете доставити до наведеног рока.

14-08-18
Студије

У оквиру конкурса за радно место доцента за ужу научну област Техничка механика и теорија конструкција, по конкурсу објављеном дана  20. 6. 2018. године, у броју 782-783 часописа „Послови“ Нациoналне службе за запошљавање, заказује се приступно предавање на тему:

Ексцентрично напрезање греде“;

Предавање ће бити одржано у среду 22. 8. 2018. године у 14 часова, у учионици 141 Грађевинског факултета у Београду, Булевар краља Александра 73/1.

На приступно предавање се позива кандидат др Марија Лазовић, маст. инж. грађ.

14-08-18

Капитално дело издато на нашем факултету 1996. године, монографија у два тома "Грађевински факултет Универзитета у Београду 1846 - 1996", сада се може преузети и са сајта на страници Наука и струка - издаваштво

26-07-18

Свечана академија поводом обележавања великог јубилеја 150 година Савеза инжењера и техничара Србије (СИТС) одржана је 22. маја 2018. године у Свечаној сали Грађевинског факултета Универзитета у Београду.

Свечаној академији су, поред представника министарстава, универзитета, бројних факултета, института, музеја, присуствовали представници инжењерских асоцијација из више земаља са којима СИТС сарађује, као и бројни гости, сарадници СИТС и представници колективних чланица СИТС.

Више информација о догађају потражите путем линка овде.

20-07-18

Од 18. до 21. септембра 2018.  у Свечаној сали на Грађевинском факултету, одржаће се међународна конференција MedCLIVAR 2018 под називом "Bridging the Mediterranean Climates", која ће окупити научнике и истраживаче који се баве променама климе у региону Медитерана. Више детаља о конференцији је доступно на линку http://www.medclivar2018conf.eu

17-07-18

Календар уписа у прву годину основних академских студија у септембарском року можете погледати овде