Канцеларија за младе општине Чукарица организује једанаести циклус стручне праксе намењен студентима завршних година високошколских установа и дипломцима са пребивалиштем или боравиштем на територији општине Чукарица.
Стручна пракса обављаће се у одређеним одељењима Општинске управе (економија, право, архитектура, грађевинарство, IT сектор, политичке науке и култура).

Програм стручне праксе одвијаће се у периоду од 4. септембра до 4. децембра 2017. године. Потребно је да до 30. августа пошаљете своју радну биографију са фотографијом на e-mail: kzm@cukarica.rs и да нагласите у којем сектору желите да похађате програм стручне праксе.

Циљ пројекта јесте да се кандидатима омогући да кроз тромесечну стручну праксу у изабраном одељењу стекну прво практично искуство и знање које ће им бити од користи у даљој професионалној каријери.

Више информација можете добити на број телефона: 011/3052-177.

17-08-17
Мој избор

Београдска отворена школа отворила конкурс за упис јубиларне 25. генерације студената на једногодишњи мултидисциплинарни програм неформалног образовања "Студије будућности".

20-06-17
Мој избор

Обавештавају се студенти основних и дипломских академских студија да ће се у периоду од 30.05.-01.06.2017. у сали 141 одржати Радионица на тему:

"Fire design of structures according to Eurocode". Предавач је Lect. Dr. eng. Ioan BOTH, са Политехничког универзитета у Темишвару.

Кратак програм радионице и контакт информације налазе се на постеру (линк).
Моле се заинтересовани студенти да учешће потврде на mmarjanovic@grf.bg.ac.rs.

22-05-17

Поштоване колеге и колегинице,

Част нам је и задовољство да Вас позовемо на стручна предавања која ће се у петак 10.3. у оквиру конференције студената “Building Our Connections” одржати у свечаној сали Грађевинског факултета, са предавачима из више грађевинских компанија. Предавања су отворена за све професоре и асистенте, као и студенте Грађевинског факултета, стога вас позивамо да у што већем броју употпуните конференцију, и да заједно научимо још нешто о савременим трендовима науке и упознамо са различитим начинима приступа и решавања конкретних проблема у области грађевинарства.

Теме као и сатница предавања су:

10:15-11:00 “Corridor 10 - Application of CRH cement and road binder”, предавачи Ивана Радовановић и Сретен Обреновић.

11:15-12:00 “PERI- Your Partner for upcoming Challenges”, предавач Александар Влаисављевић.

12:15-13:00 “Economic Analysis of Investment Projects”, предавач је Љиљана Марковић.

Предавања ће се одржати на енглеском језику.

Организатор конференције је Међународно удружење студената грађевинарства ИАЦЕС, Локални комитет Београд.

06-03-17
Мој избор

Сваке године педесет студената искористи ову финансијску подршку владе Француске за студије у некој високошколској установи у Паризу, Бордоу, Тулузу, Стразбуру, Лиону, Лилу, Ници, Монпељеу и многим другим градовима у Француској.

Ове године искористите и ви ову могућност за студирање у Француској!

Конкурс за стипендије 2017-2018. отворен је до 17. марта. 2017.

Подношење кандидатура:

Француски институт у Србији, Змај Јовина 11, Београд

vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Студенти могу да конкуришу за разне програме стипендија:

.         мастер 2-све области

.         мастер 2-стипендија за бивше матуранте Математичке гимназије у
Београду

.         докторат у коменторству

.         пост мастер програм Коперник

.         стипендија за Националну високу школу за лепу уметност (ЕНСБА).

Услови и критеријуми налазе се на сајтовима:

22-02-17
Мој избор

Универзитет Northwest A&F, Xi'an city, Shaanxi Province, из Кине нуди стипендије за мастер и докторске студије од септембра 2017. године, финансиране од стране Владе Кине. Промоција ће се одржати дана 20. 02. 2017. године у 12h на Шумарском факултету у Београду у сали за седнице, након чега ће бити одржан интервју са заинтересованим студентима.

13-02-17

Више информација потражите путем следећих линкова: контекст1  контекст2